ID. 1/2 RODINNÉHO DOMU V OBCI BŘVANY, OKR. LOUNY

Aktuální stav dražby

aktivní

Základní informace

Typ dražby: nařízená
Číslo jednací: 111 EX 2445/20
Odhadní cena: 200.000,- Kč
Nejnižší podání: 133.334,- Kč

Informace o dražbě

Start dražby: 12.10.2021, 09:00
Expirace dražby: 12.10.2021, 09:30

Dražební jistota: 50.000,- Kč
Nejnižší podání: 133.334,- Kč


Podrobné informace o předmětu dražby

Okres: Louny
Obec: Břvany

Popis:
Oceňovaný rodinný dům byl postaven jako řadový objekt a má jedno nadzemní podlaží. Dům je částečně podsklepený, nachází se zde půda a nemá vybudované obytné podkroví. Odhadem byl objekt postaven na začátku 20. století a jeho uvažované stáří je nejméně 120 let.

Základy má dům kamenné, objekt je smíšené konstrukce - převážně kámen (opuka)/cihla, stěny mají tloušťku cca do 50 cm a stropy jsou dřevěné trámové. Má valbovou střechu, střešní krytina je tvořena jednovrstvou bobrovkou, klempířské prvky jsou plechové, okapy a svody chybí. Vnější omítky jsou vápenocementové a zateplení pláště není provedeno.

Dispozičně je dům řešen jako 3+1. V domě se nachází kuchyně o výměře 9,40 m2, koupelna o výměře 4,10 m2, předsíň o výměře 4,60 m2, spíž o výměře 9,35 m2, předsíň o výměře 3,15 m2, obývací pokoj o výměře 18,60 m2, ložnice o výměře 17,50 m2, dětský pokoj o výměře 10,80 m2. Dále je zde bývalá hospodářská část, kterou nebylo možné na místě vyměřit. Podlahová plocha (obytná) činí 77,50 m2.

Vnitřní omítky jsou vápenné. Jsou zde zdvojená dřevěná okna. Orientace obytných prostor je na severovýchod, severozápad, jihovýchod. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a na WC je klasická toaleta. V domě jsou dřevěné plné interiérové dveře, mají ocelové zárubně a vchodové dveře jsou dřevěné. Vybavení kuchyně: kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů, kombinovaný sporák. Pro osvětlení jsou použity lustry. Podlahy jsou prkenné s krytinami - lina, koberce.

Do domu je zavedena elektřina o napětí 230V a je připojen k rozvodné síti elektrického proudu. Zdrojem vody je vodovod. Odpad pravděpodobně do kanalizace. Dům je vytápěn pouze lokálně pomocí kamen.
Stav objektu je špatný, prakticky všechny konstrukční prvky jsou buď zcela za hranicí své životnosti, případně hlavní konstrukční prvky jsou v mezním stavu. Založení stavby a svislé konstrukční prvky bez viditelných statických poruch, střešní konstrukce vizuálně s průhyby - uvažuje se zcela dožitá. Střešní krytina značně poškozená - dožitá.

Výplně otvorů zcela dožité, vnitřní omítky a fasáda zcela dožité. Vnitřní rozvody zcela dožité. Vnitřní vybavení zcela dožité. Dům je postaven na pozemku odlišného vlastníka (ČR - Pozemkový úřad) a tento není předmětem ocenění.

K objektu lze přijet bez problému po zpevněné obecní cestě. Parkování je umožněno na přilehlém pozemku či na ulici.

Dražebník

Dražebník: Exekutorský úřad Svitavy, JUDr. Igor Olma   (podrobné informace o úřadu)

Samotná dražba bude probíhat na dražebním serveru dražebníka na adrese .

Na stránce detailu dražby na serveru dražebníka můžete nalézt i další informace, např. znalecký posudek, dražební vyhlášku atp., které se na náš portál neimportují.
Přímo na serveru už se také můžete zaregistrovat a přihlásit na tuto konkrétní dražbu.