RODINNÝ DŮM OKR. BRNO - VENKOV

Aktuální stav dražby

aktivní

Základní informace

Typ dražby: nařízená
Číslo jednací: 179 EX 1079/19-195
Odhadní cena: 2.906.000,- Kč
Nejnižší podání: 1.937.333,- Kč

Informace o dražbě

Start dražby: 20.12.2021, 09:00
Expirace dražby: 20.12.2021, 10:00

Dražební jistota: 100.000,- Kč
Nejnižší podání: 1.937.333,- Kč


Podrobné informace o předmětu dražby

Okres: Brno-venkov
Obec: Telnice

Popis:
Objekt se nachází v okrajové části obce Telnice, mimo zastavěné území. Původně byl vystavěn jako čerpací stanice pro závlahový systém. U objektu se nachází zadržovací vodní nádrž. V posledních letech byla nemovitost přebudována na rodinný dům. Pozemky kolem domu a pod domem jsou ve vlastnictví třetích osob a tento fakt není právně ošetřen. Katastrem nemovitostí je nemovitost vedena jako jiná stavba bez čp/če. Vzhledem k atypičnosti nemovitosti a neošetřeným přístupům přes pozemky třetích osob, je na nemovitost pohlíženo jako na rodinný dům bez příslušenství a pozemku. Technologické zařízení v suterénu objektu slouží dle sdělení povinného k zavlažování okolních zemědělských pozemků. Součástí ocenění není meliorační zařízení umístěné mimo oceňovaný objekt.
Objekt je samostatně stojící, podsklepený s dvěma nadzemními podlažími a plochou střechou. Půdorys je pravidelný, přibližně do tvaru L. Pozemky pod domem a kolem domu jsou ve vlastnictví třetích osob, provedené přístavby tvoří příslušenství hlavní stavby.
Vstup do domu je ze severní strany do zádveří a odtud dál do obývacího pokoje s kuchyňským koutem. V přízemí je dále umístěno WC a dílna pro opravu automobilů. Druhé nadzemní podlaží je přístupné po vnitřním betonovém schodišti. V 2. NP se nachází 3 obytné pokoje a koupelna s WC.
Dispozičně tedy objekt odpovídá RD 4+kk.
Dům je v průměrném stavebně technickém stavu s částečně provedenou modernizací umožňující jeho užívání pro bydlení. Vybavení je ve standardním provedení. Podlahy jsou laminátové či pokryty keramickou dlažbou, okna plastová, dveře původní v plechových zárubních, křídla plná. Kuchyňská linka je nová s vestavěnými spotřebiči a sklokeramickou deskou. WC je závěsné, koupelna v 2. NP disponuje vanou, umývadlem a závěsným WC.
Materiálové a konstrukční vybavení domu byly zjištěny při místním šetření, půdorysné vnější rozměry objektu byly získány z projektové dokumentace, katastrální mapy, fotomapy nebo odborným odhadem.

Dražebník

Dražebník: Exekutorský úřad Žďár nad Sázavou, Mgr. Zdeněk Ráček   (podrobné informace o úřadu)

Samotná dražba bude probíhat na dražebním serveru dražebníka na adrese .

Na stránce detailu dražby na serveru dražebníka můžete nalézt i další informace, např. znalecký posudek, dražební vyhlášku atp., které se na náš portál neimportují.
Přímo na serveru už se také můžete zaregistrovat a přihlásit na tuto konkrétní dražbu.