RODINNÝ DŮM OKR. DĚČÍN

Aktuální stav dražby

aktivní

Základní informace

Typ dražby: nařízená
Číslo jednací: 179 EX 89/20-29
Odhadní cena: 600.000,- Kč
Nejnižší podání: 400.000,- Kč

Informace o dražbě

Start dražby: 15.07.2020, 11:00
Expirace dražby: 15.07.2020, 12:00

Dražební jistota: 100.000,- Kč
Nejnižší podání: 400.000,- Kč


Podrobné informace o předmětu dražby

Okres: Děčín
Obec: Mikulášovice

Popis:
Oceňovaný rodinný dům č.p. 745 se nachází ve městě Mikulášovice, na východním okraji města, v okolí je řidší zástavba starších rodinných domů. Příjezd je po veřejně užívané nezpevněné komunikaci, která je ve vlastnictví města.

Dům je k datu ocenění v rekonstrukci, není obyvatelný, byly odstraněny některé konstrukce včetně vnitřního vybavení. Dům je samostatně stojící, uliční fasáda je orientována k severovýchodu. Vstup do domu je z ulice do chodby v 1.NP, ze zahrady je vstup do přistavěného zádveří. Z 1.NP je po vnitřním schodišti vstup do podkroví a do sklepa.
V domě před rekonstrukcí byla 1 bytová jednotka 3+1 se skladem. Pak byly provedeny stavební úpravy, takže je možné v domě dokončit prostory o dispozici 6+kk.

Za domem je velká zahrada, která není delší dobu udržovaná. Je zatravněná, z části porostlá náletovými dřevinami. Je oplocená, stojí zde 2 kůlny a studna.
Konstrukce a vybavení: Dům je zděný z cihel pálených prům. tl. 45 cm. Krov je dřevěný, střecha je sedlová krytá asfaltovými šindeli. Na fasádě je vápenocementový nástřik, na novém zdivu není omítka. Klempířské konstrukce (jen žlaby) z pozinkovaného plechu. Okna jsou dřevěná zdvojená, v podkroví plastová okna a dřevěná střešní okna. Dveře chybí. Stropy jsou v 1.NP trámové a omítané, v podkroví šikmé bez zateplení. Vnitřní omítky jsou vápenné hladké, část byla odstraněna. Podlahy v 1.NP jsou odstraněny, jen v chodbě je keramická dlažba, v podkroví je prkenná podlaha. Není zde kuchyně, koupelna ani záchod. Vytápění chybí, byla odstraněna kamna na tuhá paliva. Objekt je napojen na elektřinu a vodovod z vlastní studny. Ke svedení kanalizace z domu je nutné zřídit žumpu. V blízké době má obec v místě budovat veřejný vodovod a kanalizaci. Na zemní plyn není možné připojení.

Dražebník

Dražebník: Mgr. Zdeněk Ráček   (podrobné informace o úřadu)

Samotná dražba bude probíhat na dražebním serveru dražebníka na adrese .

Na stránce detailu dražby na serveru dražebníka můžete nalézt i další informace, např. znalecký posudek, dražební vyhlášku atp., které se na náš portál neimportují.
Přímo na serveru už se také můžete zaregistrovat a přihlásit na tuto konkrétní dražbu.